Google News Abone Ol Butonu

 

 

Bir süre önce bir ekşi sözlük yazarının WordPress başlığındaki “Google News Abone Ol Butonu Nasıl Yapılır” sorusu üzerine basit ve uygulaması kolay bir kod yazdım. Soruyu soran yazar; eklenti ya da herhangi bir işe yarar çözüm bulamadığından yakınıyordu. Gerçekten de, yerli ya da yabancı platformlar dahil hiçbir yerde anlatılmadığını fark ettim; wpenvolay.com’un amacı da bilinen konuların bir tekrarı değil, çözüm olarak ilk kez anlatılan içeriklerden meydana geldiği için bu cevabı tekrardan düzenleyerek siteye de eklemeye karar verdim. Benzer olarak daha önce de ilk kez bu sitede anlatılan WordPress Admin Paneli Değiştirme (wp-admin gizleme) konusu da, eklentilerle yapılan bu işlemi sadece kod kullanarak ele alıp kesin bir sonuca varmıştı.

 

Senaryo oldukça basit, buton sadece is_home()  etiketi ile varsayılan blog yayınlarına bağlanıyor. Ardından sayfaya eklenecek işlev için $googleurl olarak keyfi bir değişken belirliyor. PNG ya da SVG kullanmak yerine Google News logosunun svg koordinatlarını alıyor. Abone ol metni için bir class verilerek direkt PHP’de CSS stili kullanıyor; böylece tek dosya / tek bir kod parçacığı ile işlev tamamlanıyor. (PHP’deki CSS geliştirilebilir)


 

 

Google News Takip Et Butonu

$beforecontent filtresi butonu içerikten önce / sayfanın üstünde görüntüleyecek. İçerikten sonra / sayfanın altında kullanılmak istenirse kod’daki $beforecontent filtresi kaldırılmalıdır.

 

Kodu, temanızın ana dizininde yer alan functions.php dosyasına ekleyin; bu dosya için <?php başlangıç etiketini kullanmayın. https://news.google.com/topstories?hl=tr&gl=TR&ceid=TR:tr URL adresini özelleştirin. “Abone Ol” metnini, 22px olarak olarak ayarlanan punto’yu ve metnin #5f6368 renk kodunu değiştirebilirsiniz

 

Aşağıdaki kodun örnek görüntüsünü izlemek için: https://wpenvolay.com/other/google-news-sample.png

Kodları kopyalamak yerine dosyayı URL’den indirebilirsiniz: https://wpenvolay.com/other/google-news.7z

 


 

 

Ekşi sözlük’deki entry: https://eksisozluk.com/entry/114228502

 

 

(201)


201
Görünüm

1 Yorum

  • Avatar
    Doruk

    Hocam gerçekten çok teşekkürler emeğinize sağlık

Avatar

Sadece şu etiketi çalıştırabilirsin <code>