Ücretsiz WordPress Hosting

Ücretsiz Hosting sağladıklarını iddia eden bazı hosting firmaları olsa da bunların hepsi temelde basit bir web sitesini bile desteklemeyecek kadar düşük tutulmuş sunuculardır ve yine büyük olasılıkla web sitenizde istenmeyen reklamlara da yol açacaktır. Zaten kaynak tüketimlerini etkilediğiniz gerekçesi ile de web siteniz çok kısa sürede askıya alınır. Kısacası: “Ücretsiz Hosting” gerçekte söz konusu değildir.

 

Fozzy.com ise gerçek anlamda ücretsiz olarak başlatabileceğiniz 7 günlük bir (test) hosting planı sunar.

 

Ücretsiz deneme planı; sadece kötüye kullanımı önlemek için bant genişliği ile sınırlıdır. Ücretsiz WordPress Hosting’i hiçbir taahhüt ve ön ödeme yapmadan başlatabilirsiniz. Ücretsiz 7 günlük deneme planının temel olarak; satın alınmış bir hosting planından farkı yoktur ve bütün özelliklerini kullanarak, web sitenizi hemen başlatabilirsiniz. (Bu deneme; FOZZY IS FASTER planlarının performansını değerlendirmek içindir ve ödeme yapılmazsa 7 günün sonunda otomatik askıya alınır).


 

 

Ücretsiz WordPress Hosting

Fozzy.com bağlantısına tıklatıktan sonra Instant setup, 7 days to pay düğmesini etkinleştirerek ilerleyin:

 

 

 

Siparişi verdikten sonra üyeliğinizi tamamlayın

 

 

 

 

 

 

 

Özellikler, Alan Adı ve Ücretsiz Plan

Yukarıdaki iki basit aşamayı tamamladıktan sonra başlatılacak olan Hosting’in özelliklerini belirtmelisiniz: Plan, Lokasyon, Ödeme Periyodu, 7 Günlük Test Süresinin Etkinleştirilmesi, CMS ve Kontrol Paneli gibi seçenekleri belirtin ve sonraki aşamaya geçin. (7 günlük deneme süreleri için lokasyon seçimi sınırlıdır)

 

NOT: İstisna olarak Rusya lokasyonundaki sunucularda 1 TB bant genişliği sınırı yoktur, 1 TB olan bant genişliği; Rusya lokasyonlu sunucularda bu kapasitenin üzerine çıkabilir.

 

 

 

 

Advanced settings / opsiyonel seçenekler

 

 

 

Ücretsiz CDN

 

 

 

Alan adınız

Yeni bir alan adını kaydetmek istiyorsanız; “Register” düğmesine ve Alan adınızı Fozzy’e transfer etmek istiyorsanız “Transfer” seçeneğini kullanın

 

 

 

Kurulum

Hosting Planının özetini inceledikten sonra “Pay Later On” seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun

 

 

 

 

İşlemlerden sonra Ücretsiz Hosting planı birkaç dakika içinde başlatılacak

 

 

 

cPanel, Şifre ve Kurulum

Ücretsiz WordPress Hosting kurulduktan sonra kayıt olduğunuz EMail adresinize Fozzy’e giriş yapmak için gerekli bilgileri almış olmalısınız. Ayrıca cPanel Kullanıcı Adı / Şifre URL ve Nameserver adresi için otomatik olarak ikinci bir EMail almış olacaksınız.

 

 


 

 

 

 

NS adreslerinizi Fozzy’e yönlendirin

 

 

 

 

Yönlendirme başarılı ise, artık web sitenizde Fozzy index göreceksiniz

Değişiklikleri doğru izlediğinizden emin olmak için tarayıcınızın çerezlerini temizleyin

 

 

 

 

Planınızı yönetmek için Fozzy’de oturum açın ve Services sekmesine gidin

 

 

 

 

cPanel’inizde artık kullanıma hazır olmalı

 

 

 

 

Desteğe ihtiyacınız varsa artık Fozzy ekibine bir bilet gönderebilirsiniz

 

 


 

 

Ödeme

7 günlük test süresi boyunca Fozzy kullanmaya karar verirseniz, ödemenizi de basit bir şekilde birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz. Bunun için: Fozzy’de oturum açtıktan sonra, “Services” menüsüne tıkladıktan sonra “Pay for hosting” düğmesine tıklayarak direkt ödeme işlemine geçebilirsiniz. Fatura bölümünde ödeme seçeneğini belirledikten sonra “PAY” düğmesine tıklayıp; Kredi Kartı ya da Banka Kartı ile (Debit Kart) ödemenizi yapabilirsiniz.

 

 

 

 

stripe (Mastercard  / VISA)

 

Eğer aktif bir PayPal hesabınız varsa; ödemeyi kartınızı kullanarak PayPal üzerinden yapabilirsiniz. Kredi ya da Banka Kartı kullanamadığınız durumlarda Bank Transfer Yolu ile havale yapabilirsiniz. Havale işlemini en hesaplı şekilde https://transferwise.com üzerinden gerçekleştirin.

 

 

 

Bundan sonra direkt kart bilgilerinizi girip ödemenizi tamamlayabilirsiniz

 

 

 


Görünüm

1 Yorum

  • Emre

    Bana Hostgator dan uptime daha iyi gibi geldi inş sorun çıkarmaz gerçekten hızlı

Sadece şu etiketi çalıştırabilirsin <code>